Elite

Garantujeme certifikaci trenažerů ELITE na území ČR dle platných legislativních opatření JAR-FSTD A


ELITE je švýcarská značka kvality uspokojující nejnáročnější požadavky na trhu s certifikovanými simulátory všech třídních kategorií např. dle JAR-FSTD A, FAA, CASA. Zároveň se jedná o platformu, která si na nic nehraje, nic zkouší naslepo a poprvé, nevyvíjí až když získá zakázku, neklame zákazníka a nemýlí se ve svém řešení. ELITE je totiž na trhu už více než 25 let a za sebou má stovky certifikovaných leteckých trenažerů všech úrovní na celém světě. Značka ELITE čerpá ze svých zkušeností a reaguje na pokrok v oblasti letectví za účelem přizpůsobení trendů aviatického průmyslu do sféry profesionálních leteckých trenažerů. Klíčem úspěchu značky ELITE je funkční řešení bez kompromisů.  Minimalizace syntetického dopadu programového výcviku a tím pádem naprosto přirozený letecký zážitek, je nedílnou součástí. ELITE je řešení pro piloty, ne pro IT oddělení. Jedná se o maximálně stabilní platformu, která "nepadá, netrhá se a nekouše". Na ELITE trávíte čas jen výcvikem a létáním, ne konfiguracemi tisíců parametrů a hledání funkčnícho IT řešení. Ačkoliv se jedná o digitální - syntetickou reprodukci létání, ELITE je navržen takovým způsobem, aby mohl být použit v leteckém výcviku bez kompromisů, efektivně a jednoduše. Preferuje stabilitu softwarového řešení, precizní a přirozenou fyziku - aerodynamiku a letovou dynamiku modulů letounů, produkuje špičkový hardware a přebírá veškerou odpovědnost za certifikaci simulátoru na území provozovatele. ELITE je také jediná značka na trhu přinášející řešení jak pro domácí uživatele, tak pro ty vyžadující certifikované simulátory za účelem pronájmu ve sféře reálné aviatiky (FTO organizace, letecké školy, univerzity, školící centra, korportátní klientela). Ačkoliv produkujeme své vlastní funkční portfolio certifikovaných simulátorů, dokážeme vyrobit simulátor nejvyšší klasifikační úrovně (FS) dle dílčích požadavků klienta včetně jakéhokoli typu letounu. Pokud nevíte, jaký nejlepší simulátor za účelem komerčního provozu zakoupit, obraťte se na nás. Navrhneme vám řešení, u kterého příliš neriskujete, u kterého se investice pr vaši konkrétní firmu vyplatí. Přinášíme takové řešení, abychom uspokojili nejen podnikatelský záměr provozu certifikovaného simulátoru na území ČR, ale také vaše účetní oddělení. Díky tomu, že ELITE má zkušenosti na trhu v Evropě i zámořských zemích, dokážeme nejlépe zhodnotit výši vaší investice  a např. realizovat bezrizikový simulátor modulárního typu (tedy s možností rozšíření simulátoru na vyšší úroveň do budoucna).

ELITE se od konkurence odlišuje také tím, že předem přebírá veškerou odpovědnost za certifikaci zařízení na území provozovatele (tedy ČR). Pokud u nás objednáváte simulátor, můžete si být jistí, že veškeré legislativní kroky spojené se schválením a přípravou dokumentace obstaráme za vás (toto je součástí ceny každého našeho simulátoru)!. Komunikujeme s ÚCL za vás a obstaráme veškerou dokumentaci a schválení certifikace pro komerční provoz vašeho simulátoru. Simulátor je však součástí výcviku i v době, kdy je třeba přizpůsobit, upravit, či změnit jeho specifikaci dle nových legislativních nařízení.  Pokud úřad bude žádat změnu, reagujeme na tuto změnu a vše "vyběháme" opět za vás. Můžete si být jistí, že simulátor bude provozován vždy s platnou legislativou dle JAA na území ČR. Toto je rozdíl mezi ELITE a ostatními značkami na trhu. Objednáváte totiž funkční výrobek nejen jako simulátor, ale jako produkt, jenž je nutně spjatý s problematikou legislativních požadavků na certifikovaný komerční provoz i do budoucna. Výhoda značky ELITE spočívá také v profesionálním servisním zázemí v tuzemsku. Technická podpora mluví česky i anglicky a je k dispozici v Praze. Pokud si u nás necháte postavit simulátor, jeho součástí je též nepřetržitý dohled provozu, možnost monitoringu prostřednictvím vzdálené správy, snadná realizace výměny komponentů, či upgrade přímo na místě. Aktualizace simulátoru provádíme rovněž v tuzemsku návštěvou provozovatele. Servis a IT simulátorů ELITE  je v tuzemsku a na trhu se simulátory působí od roku 1999. Jsme zkrátka k dispozici v ČR, ne v Kansasu.   

ELITE dodáváme ve dvou samostatných divizích: Divize ELITE Pilot je určena domácím uživatelům, soukromým uživatelům, jednotlivcům, popř. těm, kteří nemohou investovat více než pár desítek, či stovek tisíc CZK. Stavíme jak pevné křídlo, tak i rotory! Divize ELITE Evolution nabízí širokou škálu certifikovaných trenažerů JAA určených pro provoz nejen v ČR a dokáže uspokojit prakticky každou klasifikovanou oblast komerčního využití syntetických trenažerů určených pro výcvik pilotů bez rozdílu pilotní kvalifikace. ELITE je prestiž pro každou organizaci FTO a pokud rozšíříte vlastní portfolio služeb o jakýkoli produkt ELITE, přispějete nejen vlastní bezpečnosti létání, ale též akceleraci výcviku pilotů a možnosti komerčního využití trenažerů za účelem certifikovaného provozu/pronájmu třetím stranám.

Ukázka programového vybavení ELITE Pilot

- nadmíru sofistikovaná propracovanost letové dynamiky i fyzikálního modelu
- nekompromisní aerodynamika letounů (nemá obdoby na trhu s PC simulacemi GA)
- nekompromisní fyzika podélného i příčného vyvážení (trimování)
- přímá podpora augmentace virtuální reality
- reálná odezva různorodých vlastností pohonné jednotky
- povinné úkony
- přímá podpora externí kapesní reálné GPS
- softwarová podpora GPS (Apollo, Trimble, Garmin)
- nouzové i bezpečnostní situace
- model poškození avioniky i palubního vybavení
- simulace zhoršených podmínek IMC, včetně počasí!
- simulace námrazy
- SE, MEP, IR, CPL, ATPL
- pístový, turbovrtulový i turbínový pohon (dle zvoleného modulu letounu)
- stoprocentní audio-doprovod všech letounů
- stoprocentní vybavení každého letounu dle skutečnosti
- variabilní konfigurace letových přístrojů 
- přímá podpora Bendix/King EFIS 40/50 (u vybraných modulů letounů)
- vždy aktuální celosvětová databáze Jeppesen včetně GNS WAAS APP!
- možnost připojení až šesti externích obrazovek zobrazení scenérie
- maximální stabilita software !!!
- instruktorské stanoviště
- možnost rozšíření o další moduly letadel (add-ony)
- možnost rozšíření o dalšíVFR scenérie
- sofistikované 3D GenView OPEN GL akcelerované prostředí
- fotorealistické 3D RealView OPEN GL akcelerované prostředí
- reálný čas
- statické i dynamické volby počasí
- celosvětová databáze Jeppesen
- metodické scénáře výcviku
- ATC skriptované úlohy
- možnost rozšíření o další hardwarové moduly a periferie
- možnost rozšíření až na úroveň certifikovaného simulátoru
- možnost ukládání letu v každé fázi pilotáže + replay
- prostředky pohyblivé mapy
- FDR
- podpora reálného počasí METAR
- SOP & LOFT možnosti
- stoprocentní užitková hodnota pro začátečníky i profesionály
- možnost pronájmu simulátoru za účelem komerčního provozu
- možnost odpočtu DPH v případě nákupu dražšího zařízení (komerční provoz)
- neustálé pokračování ve zdokonalování programu (nové funkce, upgrade)
- speciální řešení pro rotory (vrtulníky)
- Elite značkový hardware (berany, pedály, konzoly, avionické moduly, apod.)
- ELITE Evolution (divize pro certifikované simulátory)
- certifikace dle JAR-STD A (JAA - tedy i v ČR)
- servisní zázemí v České republice
- možnost realizace jakéhokoli typu letounu na objednávku
- individuální programování scenérií na objednávku
- pevné křídlo / rotory
- metodika VFR / IFR