Novinky

Novinky Elite

 

ELITE A320 FNPT II MCC APS úspěšně dodán a certifkován dle standardů EASA v letecké škole BLUE SKY AVIATION s.r.o.

logo_mail

Během prosince 2023 jsme dodali další nový FSTD do letecké školy BLUE SKY AVIATION s.r.o.. V tomto konkrétním případě se jedná o simulátor ELITE A320 FNPT II MCC APS. Během třetího týdne v lednu 2024, jsme tento simulátor v letecké škole BLUE SKY AVIATION s.r.o. úspěšně certifikovali dle standardů EASA CS-FSTD(A) jako simulátor FNPT II MCC APS (Airline Pilot Standard). Pokud se chystáte na kariéru profesionálního dopravního pilota, není v současné době lepší školy než BLUE SKY AVIATION s.r.o..

Málo času na web, více času na naše zákazníky! Nově dodané simulátory ELITE Evolution FNPT II a FNPT II MCC

elite_logo

 Sliboval jsem již několikrát, že se mi podaří aktualizovat tuto zastaralou prezentaci. Bohužel na to opravdu nemám vůbec čas a proto tyto stránky nevypadají dobře a aktualizovaný obsah chybí. Nicméně doporučuji sledovat web: www.highinthesky.cz , který přece jen nabízí modernější struktur administrátora a tedy snazší aktualizace. Pojďme nyní k obsahu této novinky:

Málo aktualizací, více nových produktů a nových realizací simulátorů!

elite_logo

 V posledním roce jsme měli málo času na aktualizace webu, protože stále hledáme ideální balanc zobrazení nového typu webu, avšak čas na tuto aktivitu se nachází velmi špatně a to zejména kvůli tomu, že během posledního roku výrobce ELITE investoval do celé řady nových projektů, nových typů simulátorů a inovativních nástaveb v oblasti skleněných kokpitů. 

ELITE XTS desktopový simulátor v učebnách DSA a.s. !

logo_mail

Včera jsme instalovali celkem 3 simulátory ELITE XTS do učebny leteckého výcvikového centra DSA a.s. Další dva komplety nad rámec instalací budou využity v pozdější době. Ifrový simulátor ELITE XTS je nejpokročilejším desktopovým simulátorem určeným výhradně pro nácvik přístrojového létání včetně navigace a provozních postupů jednomotorových i dvoumotorových letounů. 

ELITE EVOLUTION S823 DA-42 TWINSTAR FNPT II: NOVÁ FOTA!!!

logo_mail

ELITE Evolution S823 Diamond DA-42 TwinStar jako plně certifikovaný simulátor FNPT II patří na trhu mezi nejmodernější platformu výcviku MEP. Simulátor svými parametry předčí očekávání i z hlediska přesně zaměřeného kokpitu vnitřního prostoru interiéru, duálním řízením s dynamickým odporem odezvy na křidélkách, výškovce i pedálech ovládající směrové kormidlo a nezávislé diferenční brzdy.  

ELITE MH-139 je špičkový simulátor vrtulníku Agusta Westland 139!

elite_logo

 Nový typ simulátoru ELITE MH-139 představuje špičkový simulátor vrtulníku Agusta Westland 139. Jedná se o simulátor, který se používá nejen k IFR/VFR výcviku, ale díky externí vizualizaci DOME je vhodný též pro pokročilý výcvik taktického létání nad detailním terénem ve vysokém rozlišení včetně velmi přirozeného nácviku nouzových i bezpečnostních situací. Simulátor je vybaven duálním řízením a samostatným instruktorským stanovištěm.     

Nová řada simulátorů pro univerzitní vzdělávací programy v prodeji!

elite_logo

 Do nabídky simulátorů značky ELITE Simulation Solutions AG vstoupí dva zcela nové produkty - letecké simulátory, které jsou navrženy pro potřeby univerzitních vzdělávacích programů v oblasti letectví. Společnost ELITE Simulation Solutions AG ve spolupráci s německou firmou Nyaben Flight Dynamics vytvořila unikátní - výkonný nástroj pro vývoj, analýzu a ověřování letecké dynamicky modelů z oblasti letectví (chcete-li letadel s posádkou či bez posádky - bezpilotní UAV) - tedy včetně dronů. NYASIM byl jako program vytvořen ke vzdělávacím účelům v oblasti letecké vědy a slouží tak všem studentům technických oborů leteckého průmyslu ke studijním účelům směřující nejen do teorie i praxe poznání letecké techniky, ale též do přímé, efektivní praxe spojené s jednotlivými teoretickými kurzy z oblasti aerodynamiky, letecké dynamiky, mechaniky letu i konstrukce letadel a to včetně pochopení soudobých trendů automatizace pilotáže a ovládání – včetně přidružených systémů, aktuálně dostupných avionických trendů, ovladačů. 

Diamond DA-42 TwinStar jako FNPT II v prodeji!!!

logo_mail

V nabídce nyní máme zcela nový letecký simulátor ELITE Evolution S812D Diamond DA-42 TwinStar jako plně certifikovaný simulátor EASA FNPT II. 

Výběr certifkovaných simulátorů ELITE v přehledu ke stažení - nový simulátoru S812D Diamond DA-42 TwinStar EASA certifikovaný přidán!

logo_mail

Stále pracujeme na tom, že bychom rádi představili novou webovskou prezentaci, avšak nedaří se nám najít pro tento záměr dostatek času. Prozatím tedy "jedeme" stále na starém webu. Pro lepší informovanost o některých klíčových produktech z naší nabídky, přikládáme níže odkazy na popis některých z našich simulátorů určených pro letecké školy, výcvikové organizace ATO, univerzity a také soukromé provozovatele - instruktory. Na všechny typy simulátorů poskytujeme lokálně jak servis, údržbu, tak i aktualizace.  

Ecco Flyer S311, Ecco Flyer S311 G1000 a Twin Star jako FNPT II připravujeme do prodeje!

elite_logo

 V nabídce se v nejbližší možné době objeví celkem tři nové simulátory značky ELITE Simulation Solutions AG. Nabídneme dva trenažéry pro malé letecké školy, popř. univerzity a též zcela nový simulátor dvoumotorového letounu DA-42 Twin Star v podobě  ELITE Evolution FNPT II. 

ELITE Simulation Solutions AG v Česku!

elite_logo

 V posledních měsících jsme uvedli do provozu leteckých škol několik dalších simulátorů. Švýcarský výrobce certifikovaných simulátorů značky ELITE Simulation Solutions AG dokáže nabídnout produkt pro každý typ letecké školy nezávisle na tom, jaký rozpočet má škola k dispozici, jaké letouny, či vrtulníky létá a jakou kvalifikaci (certifikaci) pro daný typ zařízení vyžaduje. 

Nová produktová řada leteckých ovladačů ELITE nejen pro Microsoft Flight Simulator 2020 příští týden v prodeji!!!

logo_mail

Během nadcházejícího týdne uvedeme do prodeje novou produktovou řadu leteckých ovladačů (hw) značky ELITE Simulation Solutions AG, které jsou určeny primárně pro jakýkoli typ mainstreamové letecké simulace - tedy zejména též pro stávající Microsoft Flight Simulator 2020.

Do letecké školy BLUE SKY AVIATION jsme dodali další simulátor - nový pohyblivý simulátor vrtulníku s podporou technologie VR!

logo_mail

Do provozu jsme v letecké škole BLUE SKY AVIATION s.r.o. uvedli nový pohyblivý simulátor pro nácvik základních principů pilotáže vrtulníku - ELITE EHFCU Motion. Jedná se o taktický simulátor VFR s pohyblivou platformou umožňující nácvik základní i pokročilé techniky pilotáže vrtulníku.

Všeobecné informace: Nový simulátor EHFCU Motion s podporou VR technologií, nový simulátor DA-42 Twin Star jako FNPT II MCC s avionikou G1000!

elite_logo

 V současné době pracujeme na několika nových projektech simulátorů ELITE, z nichž část výroby má na starost naše firma v tuzemsku. Jedná se o dílčí komponenty jak na nový pohyblivý simulátor vrtulníku EHFCU Motion s podporou VR technologií i EHFCU z dílny ELITE, tak také komplexní kokpity pro nový certifikovaný simulátor dvoumotorového letounu DA-42 Twin Star úrovně FNPT II. Kromě toho byla rozšířena aktuální verze XTS o podporu novodobých leteckých ovladačů - včetně výrobce Honeycomb. Spousta dalších nových produktů a inovací nás očekává v tomto roce. 

 

DSA a.s.: 2x ELITE Evolution FNPT II MCC v provozu!

elite_logo

Do společnosti DSA a.s. jsme do leteckého výcvikového centra dodali dva nové simulátory ELITE Evolution S923 FNPT II MCC a ELITE Evolution S723T FNPT II MCC. MQTG byly dokončeny během pátku, školení instruktorů rovněž. Oba simulátory tak budou v nejkratším možném čase (po certifikaci) zařazeny do každodenního výcviku společnosti DSA a.s. na letišti v Hradci Králové (LKHK). 

Dodali jsme dva nové - moderní certifikované simulátory ELITE Evolution FNPT II MCC do výcvikového centra společnosti DSA a.s. v Česku!

logo_mail

Do společnosti DSA a.s. jsme dodali dva nové simulátory řady ELITE Evolution: První z nich je ELITE Evolution S923 FNPT II MCC zajišťující výcvik pro pevné křídlo na letounech King Air B-200 a Piper Seneca III s možností využití jak analogových přístrojů, tak glass cockpitu včetně reálné GPS GTN 750 od společnosti Garmin. Další ze simulátorů je ELITE Evolution S723T reprezentující vrtulník AS355 (F1) Twin Squirrel. Oba simulátory patří k těm nejlepším na trhu v Evropě a to nejen z hlediska certifikace EASA, ale také z hlediska kvality zpracování a variability využití.

ELITE Simulation Solutions: ENSTROM 480 dodáváme do 3 měsíců od objednání!

logo_mail

Aktuálně můžeme nabídnout certifikovaný (FAA) simulátor ENSTROM 480 s kompletní výbavou umožňující lety VFR, IFR v dokonalém prostředí externí vizualizace. Vysoká kvalita dílenského zpracování a stoprocentní technický dohled a technická podpora přímo v České republice. Instalace a zaškolení provádíme rovněž v tuzemsku.

ELITE v ČR: Nový web, nové produkty v přípravě!

elite_logo

Stávající web nevyhovuje nejen s ohledem na informace, ale též s ohledem na jejich administraci a správu. Připravujeme lepší, kvalitativnější web umožňující veškeré informace sdílet rychle a efektivně se stávajícími i budoucími zákazníky. Naši zákazníci tak budou mít všechny informace pod jednou střechou - včetně nejnovějších produktů. 

ELITE S923 FNPT II MCC: EASA CERTIFIKOVANÝ SIMULÁTOR FNPT II MCC V PLNÉ VÝBAVĚ G500 A GTN 650/750!!!

elite_logo

V současné době nás v případě výrobce ELITE Simulation Solutions AG očekává celá řada inovací, z nichž můžeme zmínit pokročilý letový simulátor ELITE S923 FNPT II MCC reprezentující technicky vysoce pokročilou simulaci  modelu turbovrtulového letounu King Air B200. Jedná se o FNPT II MCC simulátor, tedy zdvojené řízení je v základní výbavě simulace. Rovněž báze skleněného kokpitu založeném na avionice GARMIN 500 a také vestavba reálné GPS GTN650 nebo GTN 750. Inovace zasahuje zejména SBAS (PBN a LPV možnosti) v soudobé přístrojové navigaci a samozřejmě též nekompromisní fyziku a vysoce detailní a kvalitní dílenské zpracování simulátoru. 

ELITE FNPT II G1000 C-172S UVEDEN DO PROVOZU V ČR!!!

logo_mail

Do provozu v ČR jsme uvedli nový simulátor ELITE FNPT II G1000 C-172. Moderní a vysoce prestižní simulátor výrobce ELITE Simulation Solutions AG, se tak do aktivní služby zapsal v letecké škole BLUE SKY AVIATION s.r.o.. Podrobnosti o tomto simulátoru je možné přečíst přímo na Aerowebu ZDE. Další podrobnosti uvedeme též na našich webových stránkách a simulátor bude rovněž zpřístupněn našim vlastním zákazníkům.

ELITE nabízí pro rok 2018 nový hardware, software i kompletní simulátory!

logo_mail

V současnosti pracujeme na více projektech, které nás zaměstnávají natolik, že nemáme možnost častých aktualizací. Podrobnosti budou následovat v nejbližších dnech a týdnech. Kromě nového typu simulátoru, se dozvíte též spoustu zajímavostí z oblasti inovací řady ELITE PILOT - zejména s ohledem na novinky v oblasti ELITE hardware a ELITE software (ELITE XTS). 

ELITE Simulation Solutions: nově nabízíme vrtulníky ENSTROM 480, MD500, G2 Cabri, R22, R44, R66!!!

elite_logo

Není bez zajímavosti, že švýcarský výrobce ELITE Simulation Solutions dokáže dnes vyrobit prakticky jakýkoli typ leteckého certifikovaného simulátoru určeného pro výcvik bez ohledu na to, zda se jedná o pevné křídlo nebo rotory. Od BATD až po FNPT III umíme prakticky cokoli. Nově nyní nabízíme vysoce realistické simulátory vrtulníků Eurocopter AS350 Écureuil, MD 500, ENSTROM 480, G2 Cabri, Robinson R22, R44, R66 a všechny tyto simulátory dokážeme nabídnout zpravidla v plné výbavě za vysoce atraktivní ceny. 

ELITE S812 FNPT II G1000: efektifvní EASA CS-FSTD (A) FNPT II certifikovaný trenažér!

elite_logo

ELITE S812 FNPT II G1000 nabízí špičkové řešení pro všechny letecké školy, výcviková centra a to s ohledem na komplexně prováděné výcviky v souladu s legislativními opatřeními EASA CS-FSTD (A) FNPT II. Vzhledem k pokročilým vlastnostem a reálné avionice Garmin 1000 se v současnosti jedná o jeden z nejprestižnějších a nejefektivnějších certifikovaných simulátorů výrobce ELITE. V tuzemsku nabízíme pro tento typ simulátoru kompletní dohled a to jak v oblasti školení instruktorů, tak také dohled týkající se non-stop servisních služeb a dohledu nad provozem simulátoru. Simulátor nabízí možnost komplexní navigace bez omezení - včetně LPV, LNAV/VNAV, GPS přiblížení a to i s využitím AP. 

ELITE: všeobecné info!

logo_mail

Poslední týdny a měsíce pracujeme na několika samostatných projektech vztahujících se na dodávky certifikovaných simulátorů ELITE a rovněž jsme rozšířili portfolio i v oblasti dodávek simulátorů vrtulníků. Dnes v tomto ohledu nabízíme TH-22S (simulátor Robinson R-22), AS350/AS355 a to jak v konfiguraci AATD (TH-100 a MH-350), tak v plné výbavě FNPT II a FNPT III (EASA/FAA/CASA). Dalším přírůstkem do rodiny vrtulníkových simulátorů je nový a vysoce kvalitní simulátor MD-500 včetně DOME projekce a plnohodnotné výbavy skleněného kokpitu pro IR přelety včetně duální konfigurace kolektivu i cykliky pro možnost létání v duálu. Zmínit musíme též MH-139 (Agusta Westland AW 139).

COMPLETE PRIVATE PILOT: absolvujte kurz PPL(A) a připravte se na získání licence PPL(A)!

logo_mail

Na našem vlastním simulátoru ELITE BATD pořádáme rozličené kurzy týkající se výcviku pilotů, nepilotů. Nejčastějším programem je PPL(A), doložka IR, doložka ME. Většinou létáme ve večerních hodinách během všedních dnů. Na simulátoru máte možnost získat teoretické znalosti, ale též praktické dovednosti, které využijete nejen v reálu, ale též na soudobých civilních simulátorech. 

ELITE XTS (v9) v prodeji za pár týdnů!!!

elite_logo

V současné době naše firma finalizuje podobu nového letového manuálu pro nejnovější a nejočekávanější IFR simulátor současnosti - ELITE XTS. Produkt přinese na trh ultimativní nástroj přístrojového létání na PC (pro jednomotorové i dvoumotorové letouny) s možností využít jak oficiální hardwarové periferie z dílny ELITE, tak běžně dostupné letecké ovladače. 

ELITE S812 FNPT II PIPER SENECA III v provozu v Brně!

elite_logo

Do provozu byl uveden simulátor ELITE FNPT II S812 ve společnosti Flying Academy s.r.o. (Brno). Simulátor je na takové úrovni výbavy, která v rámci certifikace EASA PART-FCL - CS-FSTD(A) umožňuje širokou škálu pokrytí výcviku různorodé kvalifikace letové způsobilosti od PPL(A) až po ATPL. 

ELITE Compass USB: v přípravě!

logo_mail

Do prodeje připravujeme samostatný hardware - ELITE USB Compass, který můžete zapojit do svého počítače (USB slot) a připojit k oblíbenému simulátoru jako samostatný produkt. Jedná se tedy o hardwarový modul reprezentující klasický typ kompasu, který můžete umístit např. nad obrazovku monitoru, můžete jej integrovat do zástavby domácího kokpitu. Využít jej můžete ve většině dostupných simulátorů typu P3D, FSX, X-Plane a hlavně též ELITE. Na našem vlastním simulátoru ELITE BATD tento kompas rozhodně nebude chybět. Podrobnosti očekávejte v dohledné době přímo v e-shopu. 

ELITE MD-500 ROTARY SIMULATOR based on the ELITE TH-100: připravujeme!

logo_mail

Výrobce ELITE Simulation Solutions znamená nekompromisní řešení pro vás simulátor a to jak v případě pevného křídla, tak i rotorů. V případě, že jste spokojeni se simulátorem ELITE TH-100, nyní můžeme pro vaše výcvikové centrum nabídnout nový typ simulátoru ELITE MD-500 vycházející právě z modelu ELITE TH-100. Kompaktní, cenově velmi přijatelný typ syntetického trenažéru vám tak umožní sofistikovaný výcvik pilotů, kteří létají na MD-500. 

ELITE Pro Panel III v prodeji!!!

elite_logo

Do prodeje jsme právě zařadili dva nové výrobky výrobce ELITE. ELITE Pro Panel III ve dvou konfiguracích odlišné výbavy (Single Engine a Multi Engine) nabízí maximálně realistický zážitek, neboť kromě klasické výbavy provozních postupů je součástí též plná integrace technologie DCL (Dynamic Control Loading). 

ELITE DYNAMIC CONTROL LOADING YOKE v prodeji!!!

elite_logo

Během tohoto roku nás očekává celá řada zajímavých produktů z dílny ELITE. Jedím z nich je integrace DCL technologie, kterou lze objednat samostatně pro Váš vlastní oblíbený simulátor jako zcela samostatnou perfierii, anebo jako produkt, který lze přímo využít též společně s hardware ELITE Pro Panel SE a ELITE Pro Panel II. Samostatnou kapitolou je připravovaný ELITE Pro Panel III (podrobnosti budou následovat v nejbližší možné době), ale dnes rozhodně stojí za to vědět, že DCL je oficiálně v prodeji a že naši zákazníci tak mohou získat maximum - ať již pro stávající simulátor, upgrade, či zcela nový typ simulátoru. 

ELITE TH-22M uveden do provozu ve společnosti Heli Czech s.r.o. !!!

logo_mail

Společnost Heli Czech s.r.o. objednala simulátor ELITE TH-22M (řada Evolution) pro ostrý výcvik vojenských i civilních pilotů na rotorech. Simulátor ELITE TH-22M je stěžejním produktem kvalifikace AATD reprezentující plně funkční simulátor vrtulníku Robinson R-22. Stává se tak každodenním doplňkem teoretické i praktické náplně osnovy výcviku létání na vrtulníku. 

ELITE DCL (Dynamic Control Loading): dodáváme obratem!!!

logo_mail

Před časem jsme informovali naše zákazníky o tom, že na trh vstupuje oficiální technologie DCL z dílny ELITE zajišťující stoprocentní dynamickou zpětnou odezvu na křidélkách i úhlu náběhu. V praxi se jedná o samostatný mod v podobě DCL beranů (YOKE), který implementujeme do konzol ELITE Pro Panel SE, ELITE Pro Panel II. 

ELITE Pro Pedals: nové pedály a celkem 7 různých typů nových pedálů již během dubna 2017 v prodeji!!!

elite_logo

Rok 2017 nám přinese celou řadu novinek z oblast hardware, software výrobce ELITE (ELITE Simulation Solutions). Očekávat tak můžete celou řadu nových produktů, které postupně vstoupí do distribuce. Jedná se jak o hardwarové rozšíření stávající produktové řady (tedy ovladače), tak také rozšíření v podobě zcela nové verze simulátoru ELITE (podrobnosti rovněž připravujeme). 

ELITE DCL: instalujeme pro Pro Panel SE a Pro Panel II, Pro Panel III připravujeme do prodeje!!!

elite_logo

Technologie DCL (Dynamic Control Loading) je již nyní v distribuci a můžeme ji implementovat všem klientům do stávající produktové řady konzol ELITE Pro Panel SE, ELITE Pro Panel II. DCL nabízí neporovnatelně vyšší kvalitu ovládání úhlu náběhu včetně křidélek a to díky implementaci proměnlivého dynamického odporu v závislosti na letové konfiguraci, ve které se právě nacházíte. 

ELITE EHFCU dodáváme do týdne!!!

logo_mail

Sdružené ovladače výrobce ELITE určené pro pilotáž vrtulníků v podobě EHFCU, nyní dodáváme do týdne od objednání. V současné době bude další kus EHFCU (typ BELL 206) dodán našemu význačnému zákazníkovi v Praze (dokonce již druhý kus :-) a pokud i vy máte problém s ovládáním vrtulníků na osobním počítači, popř. zvažujete zástavbu domácího typu kokpitu pro konkrétní typ vrtulníku, EHFCU dodáváme ve třech samostatných verzích.

Vše nejlepší do nového roku!!!

logo_mail

Dnes je poslední den v roce 2016. Všem zákazníkům, kteří využili našich služeb během uplynulého roku moc děkujeme za přízeň, uskutečněné objednávky i simulátory, které jsme měli možnost zákazníkům postavit. 

Novinky si necháváme na leden 2017!

elite_logo

Během roku 2016 jsme postavili celou řadu BATD simulátorů, z nichž některé dokončujeme ještě tento týden. Mnoho klientů využili možné nástavby 3D vizualizace prostředí simulátoru a kromě GenView a RealView mají na svém ELITE simulátoru též plně fotorealistický terén České republiky s využitím podpůrného 3D prostředí Prepar3D (nyní pro tyto potřeby instalujeme profi, nebo akademickou licenci ve verzi 3.4).

ELITE TH-22: Simulátor ELITE TH-22 bude umístěn ve výcvikovém středisku jedné z nejpřednějších leteckých společností v ČR s úzkou specializací na rotory!

elite_logo

26.9.2016 jsme od další přední české letecké společnosti obdrželi objednávku na simulátor z řady EVO (certifikované simulátory ELITE), tentokrát se jedná o simulátor TH-22 (simulátor vrtulníku R22 Robinson). Létání na vrtulníku je dnes velmi populární i v tuzemsku. Vrtulník lze snadno využít pro sportovní, rekreační, ale i obchodní aktivity. Simulátor výrazně akceleruje dovednosti a návyky každého žáka a současně se stává každodenním nástrojem výrazně přispívající do bezpečnosti létání zejména v rovině zhoršených podmínek počasí, včetně zhoršených povětrnostních podmínek, snížené dohlednosti, ale též  v rovině drilového výcviku nouzových postupů.    

ELITE: Dynamic Control Loading na vašem simulátoru již není snem, nýbrž realitou!!!

logo_mail

Výrobce ELITE Simulation Solutions znamená nekompromisní řešení pro vás simulátor a to jak v případě pevného křídla, tak i rotorů. Značka ELITE dokáže současně pokrýt jak desktopové simulátory pro domácí simulátory, tak zejména certifikované letecké simulátory všech kvalifikačních úrovní sloužící zejména k profesionálnímu výcviku. Tento rok máme pro všechny příznivce této značky připraveno několik inovací z nichž jedna z nejvýraznějších zasahuje mechanizaci hardwareových ovladačů typu ELITE DCL YOKE, ELITE DCL PRO PANEL II, ELITE DCL PRO PANEL III (v přípravě).

ELITE Pilot v9: ALPHA Test 3: v testování!

logo_mail

Pokračujeme v další fázi alfa testování nové verze simulátoru ELITE Pilot v9. V současné době je na pořadí test číslo 3 přinášející více modulů letounů, které je zapotřebí otestovat v rámci sw a hw ovládání. Detailní zpracování letounů zasahuje nejen pokročilé vlastnosti fyziky letu, ale též variabilní konfigurace vybavení avioniky v závislosti na výrobní verzi letounu. Nově příchozím modulem je Cessna 172S. 

ELITE P3D PLUGIN : rozšíření vizualizace grafického prostředí P3D instalujeme na simulátory ELITE našim klientům!!!

elite_logo

V současnosti dodáváme na simulátory ELITE (prakticky všechny kvalifikační úrovně včetně portfolia zasahující simulátory vrtulníků) jak ELITE grafické prostředí GenView, RealView, tak nově též grafické prostředí vhodné pro srovnávací navigaci a plánování a provedení VFR přeletů v podobě P3D (2.0 - 3.2). Instalace tohoto druhu provádíme v podobě upgrade na již zhotovené simulátory ELITE našich klientů, anebo též na simulátory nové. Záleží pouze na požadavcích klienta, zda si bude přát toto prostředí instalovat. 

P3D ELITE plug-in jako vizuál pro ELITE Pilot v8.6 PCATD, BATD, BITD, TH-100, MH-350, FNPT I, FNPT II !!!

elite_logo

V současnosti již nabízíme kompletní IT servis spojený s možnostmi komplexní nástavby vizualizace scenérie okolního prostředí simulátorů ELITE Pilot, ELITE Evolution v třídních kategoriích PCATD, BATD, BITD, FNPT I, FNPT II včetně simulátorů vrtulníků, potažmo TH-100 a MH-350.   

ELITE TH-100: další školení na LKHK!

logo_mail

Jak jsme již avizovali před časem: na letiště v Hradci Králové (LKHK) byl společnosti EAS s.r.o. dodán simulátor ELITE Evolution TH-100. Před několika týdny proběhlo na tomto simulátoru další školení nových instruktorů v rámci rozvoje programu pro efektivní využívání možností simulátoru TH-100 jako podpůrného programu pro osvojení návyků spojených se základními i pokročilými principy pilotáže vrtulníků.  

ELITE Pilot v9_ALPHA TEST NUMBER 1: testování právě v procesu!!!

logo_mail

Jak jsme již informovali vícekrát. Přicházíme do fáze alpha testingu nové generace simulátoru Elite Pilot v9 a právě v těchto dnech pracujeme na alpha-testování oficiální verze. První test se týká celé řady nových aspektů simulátoru z nichž můžeme zmínit např. následující: testování letounu Beechcraft Baron B58 v klasické konfiguraci HSI, HSI/GPS, E500, dále pak testování modulu letounu Beechcraft Bonanza A36 (HSI/GPS, E500) ve formátu zobrazení instrumentačního panelu 16:9 v rozlišení 1280x768 až do 3840x2160.  

Nový web PRONAJEMSIMULATORU.CZ

elite_logo

V posledních dnech jsme se rozhodli spustit zcela nový web zabývající se  simulátorem ELITE BATD, který provozujeme v Praze zejména za účelem přípravy budoucích pilotů (reálných). Simulátor na této kvalifikační úrovni nabízí maximální potenciál jak začínajícím žákům-pilotům, tak pokročilým, kteří již vlastní pilotní licenci. Speciální programy jsme však navrhli i pro tvz. ne-piloty v podobě krátkodobých zážitků.  

ELITE TS-1000: jako zcela samostatný simulátor nebo jen upgrade PI-135 / BATD!!!

elite_logo

ELITE TS-1000 je novodobý trenažér skleněného kokpitu sledující zejména značnou úsporu oproti modelu PI-1000. Výhoda spočívá ve využití dotykové obrazovky instrumentačního panelu zobrazující skleněný kokpit GARMIN 1000 na samostatném panelu. Kromě toho, že lze zakoupit tento simulátor zcela samostatně, mhoho stávajících uživatelů může zvolit tento simulátoru jako uprade stávající verze ELITE PI-135, nebo ELITE BATD. 

ELITE Pilot v9 v ALPHA testování!!!

logo_mail

Pro tento rok připravujeme celou řadu inovací napříč simulátory ELITE a to jak v případě řady certifikovaných trenažérů Evolution, tak také v případě řady desktopové verze PILOT. Doposud většina uživatelů ELITE létá simulátor ELITE Pilot v8.6, avšak v tomto roce nás očekává nová verze simulátoru ELITE Pilot v9. 

Šťastný Nový rok 2016!

logo_mail

Uplynulý rok 2015 nabídl české komunitě příznivců značky ELITE Simulation Solutions dostatek příležitostí získat to nejlepší, co lze v současnosti pro simulátor pořídit. ELITE totiž myslí nejen na domácí uživatele, ale zejména pozitivně zasahuje reálné nástroje sloužící ke skutečnému výcviku (zejména rovina certifikovaných simulátorů všech třídních kategorií).  

 

ELITE Evolution TH-100 v provozu na letišti LKHK!

elite_logo

Tento týden byl na letišti v Hradci Králové v sídle společnosti EUROPEAN AIR SERVICES s.r.o. nainstalován simulátor ELITE Evolution TH-100. Trenažér TH-100 je založen na simulátoru vrtulníku Eurocopter AS350 Squirrel/AStar. Reprezentuje vyčerpávající možnosti programového výcviku za VFR/IFR podmínek a inspirací pro tuto klasifikaci trenažéru je původní pokročilý simulátor FNPT II / FNPT III výrobce ELITE S623.

ELITE Simulation Solutions: další distribuční parcel očekáváme v Praze!

elite_logo

Další distribuční parcel značky ELITE Simulation Solutions je na cestě do Prahy. Tentokrát obdrží naši zákazníci několik samostatných komponent pro provoz desktopové simulace, ale také např. samostatný simulátor vrtulníku z řady Evolution (TH-100). 

Výkonné počítačové sestavy nejen pro nadcházející verzi ELITE Pilot v9 stavíme každý týden!!!

logo_mail

Není tajemstvím, že výkonné počítačové sestavy na klíč včetně příslušenství dodáváme klientům od počátku existence našich služeb. Začali jsme s tím v roce 1999. Od té doby má každý můj kolega/kamarád - časem vždy zákazník většinou počítač od nás. Ačkoliv byli naše sestavy v nabídce e-shopu již dlouhou dobu zastaralé, vždy pracujeme s nejnovějšími technologiemi a počítače stavíme zásadně vždy s přihlédnutím k nejnovější generaci na bázi procesorů i-7. S blížícími se Vánocemi nyní stavíme počítače každý týden.

ELITE CADET: nový typ ovladače ELITE pro pevné křídlo v přípravě!

logo_mail

Simulátory třídy ELITE, které stavíme na zakázku včetně software a hardware, však budeme schopni rozšířit o další ELITE hardware v podobě nového produktu ELITE CADET: ELITE CADET bude v praxi představovat totéž, co ELITE EHFCU pro simulátory vrtulníků, avšak je určen pro pevné křídlo.

ATS-Modular ELITE 89!

elite_logo

Před časem jsme informovali o typizovaných stojanech pro desktopové letecké simulátory. Pokročilejší simulátor s vybavením ELITE jsme dnes instalovali včetně stojanu. Součástí dodávky leteckého simulátoru na klíč byly zejména ovladače z dílny ELITE a samostatný stojan pro TV.

 

ELITE PI-135 a PI-1000 jako modulární řešení na klíč!

elite_logo

Simulátory značky ELITE na úrovni upgrade BATD nabízejí nejvyšší možnou úroveň metodického SEP, MEP, IR za stále přijatelnou cenovou relaci. Navíc výhoda těchto simulátorů spočívá též v možnosti komplexní vybavení používat i v jiných typech simulátorů (např. FSX, P3D nebo X-Plane). Pokud tedy trváte na sofistikované úrovni výcviku, volíte ELITE simulátor (včetně hardware i software). Pokud však chcete pro vlastní potěšení používat součaně i FSX, P3D nebo X-Plane, v obou případech je to možné a to jak v případě PI-135 (analogové vybavení avioniky), tak v případě PI-1000 (zástavba skleněného kokpitu s využitím Garmin G1000).

 

ELITE: další dva distribuční parcely v realizaci!

logo_mail

Na příjmu máme další dva simulátorové ovladače pro vrtulníky EHFCU značky ELITE pro naše zákazníky a během příštího týdne realizujeme další distribuční parcel obsahující tentokrát hardwarové komponenty typu Pro Panel II, ECU Vernier Control unit, Rudder Pedals, avionické moduly.

ELITE BATD: zvolte si vlastní blok výcviku a pracujte ve dvou!

logo_mail

Pro příznivce reálného i virtuálního létání, kteří se připravují na reálný výcvik, anebo se chtějí zdokonalovat ve virtuálním létání dle reálných pravidel, máme k dispozici aktualizaci výcvikových bloků zaměřující se současně na praxi i teorii klasického VFR létání, IFR přístrojového létání a to jak "na ruku", tak také s využitím pokročilejší výbavy v kabině včetně autopilota a automatizované RNAV navigace na přiletových i odletových tratích.

ELITE BATD: Přelet na řízené letiště!

elite_logoNa simulátoru ELITE BATD nyní nabízíme krátký metodický výcvik typu "kondičního létání" se zaměřením přeletu na řízené letiště. Výcvik tohoto typu seznámí žáky PPL(A) s problematikou navigace na řízené letiště včetně navigace v řízeném prostoru cílové destinace.

ELITE S1000 FNPT/AATD (EASA FNPT I a FNPT II): C-172 s avionikou G1000 v prodeji!

elite_logoNově jsme certifikovali nový typ simulátoru S1000 FNPT/AATD (EASA FNPT I a FNPT II). Jedná se o kompletní repliku letounu Cessna 172 s avionickým vybavením Garmin 1000. Vestavba Garmin 1000 představuje skutečný - tedy reálný kus avioniky a simulátor je na bázi FNPT I a FNPT II certifikován též za účelem provozu v České republice (EASA). Je možné jej tedy přímo provozovat za účelem komerčního pronájmu v leteckých školách a FTO. Podrobnosti připravujeme a simulátor s kompletní výbavou bude též zařazen do nabídky produktové řady ELITE Evolution.  

Veselé Vánoce a šťastný Norý rok!!!

logo_mail

Děkujeme všem zákazníkům, kteří využili našich služeb v roce 2014 týkající se produktové řady ELITE za přízeň i důvěru a jsme rádi, že se značka ELITE Simulation Solutions letos na trhu etablovala ještě lépe než v roce předchozím. Rok 2015 pro příznivce této značky bude zajímavý zejména tím, že se dočkáme celé řady inovací zasahující jak hardware, tak především software ELITE. 

GARMIN GNS 430: naučte se zacházet s GPS ještě před vstupem do reálného letounu!

logo_mail

Pro ty, kteří se připravují na reálný výcvik jsme připravili též v závislosti na poptávce našich klientů samostatný metodický výcvik zaměřující se na využití GPS GARMIN GNS 430 WAAS. Právě GNS 430 bývá nejčastější zástavbou GPS i v běžných letounech všeobecného letectví, které si pronajímáme ať již v rámci výcvikových hodin, tak také v rámci létání pro radost, či za účelem obchodních letů. Zkrátka GNS 430 je standard!

ELITE Simulation Solutions: nové výcvikové středisko na Floridě (Oviedo)!

elite_logoNové výcvikové středisko ELITE Simulation Solutions na Floridě (US) provozuje současně několik klíčových  certifikovaných trenažérů pro pevné křídlo i rotory. Simulátory jsou umístěné v nově otevřeném školícím centru v Oviedu. 

ELITE BATD PPL(A) nyní i v e-shopu jako vhodný typ dárku pro vaše nejbližší!

elite_logoNejoblíbenější blok metodického výcviku PPL(A) na simulátoru ELITE je nyní dostupný i jako samostatná položka v e-shopu. Blok lze tak objednat v e-shopu a můžete jej zakoupit přímo online i jako vhodný typ dárku pro vaše nejbližší.

Nejefektivnější Garmin 1000 jako desktop!

logo_mail

Mezi časté dotazy, se kterými se u zákazníků setkáváme je dostupnost skleněného kokpitu pro desktopový simulátor FSX, či X-Plane v podobě funkční verze G1000 (Garmin). V čem je problém? Produkce třetích stran add-onů pro FSX a X-Plane v otázce plně funkční zástavby G1000 jako samostatné softwarové emulace trpí zejména kvůli tomu, že výrobce Garmin neuvolnil pro potřeby letecké simulace zdrojový kód reálné avioniky G1000. Když zdroják není k dispozici, nemůže být k dispozici ani add-on, jenž by dokázal simulovat alespoň 85 všech reálných fcí skutečné avioniky. 

SimControl pro iPhone a iPad z dílny ELITE pro FSX, X-Plane, P3D a ELITE!

logo_mail

Pro simulátory FSX, X-Plane 10, ELITE je na Apple Store k dispozici nová utilita pro iPhone a iPad nabízející jednoduchou verzi IOS - tedy utilitu, která dokáže fungovat na dotykovém displeji tabletu, či mobilního telefonu bezdrátově a navíc velmi rychle jako samostatné plně integrované GUI, které lze ovládat dotykově a současně vzdáleně - bezdrátově přímo na iPadu. Jednoduchá správa základních atributů programu urychluje využití simulátoru zejména v ohledu na jeho nastavení pro daný letový scénář. SimControl může využití též instruktor školící klienta na simulátoru a okamžitě tak zastoupit v reálném čase celou řadu zajímavých proměnných přímo na dotykovém displeji.

ELITE: ukázka možností certifikovaných simulátorů!

elite_logo

Výrobce ELITE nabízí širokou škálu řešení syntetických trenažérů od cenově nejpřijatelnějších až po sofistikované nástroje sloužící k náročnému využití v reálném výcviku pilotů všech kvalifikací. Značka nyní dokáže pokrýt prakticky každou úroveň kvalifikace simulátoru zasahující jak pevné křídlo, tak i rotory. Prakticky všechny simulátory ELITE dokážou nabídnout současně jak nejvyšší možnou technickou úroveň zpracování, stabilitu, efektivitu využití prakticky 24 hodin denně, tak také garanci návratnosti vložené investice v podobě efektivity obchodní strategie provozovatele.

 

Akcelerace pilotního výcviku PPL(A) s využitím simulátoru ELITE BATD!

elite_logoPro naše zákazníky a nové adepty na reálný výcvik soukromého pilota PPL(A), jsme zdokonalili náš nejnavštěvovanější a nejoblíbenější blok výcviku v podobě zkrácené metodiky PPL(A). Výcvik v této rovině na syntentickém trenažéru ELITE BATD sleduje především snadný přestup ze simulátoru do reálného letounu, značnou finanční úsporu reálného výcviku a především možnost se předem seznámit s osnovou výcviku PPL(A) ještě před usednutím do reálného letounu a získat tak patřičný náskok i v oblasti správného provedení každé předepsané lekce.

ELITE BATD: IFR metodika pro snazší vstup do přístrojového létání!

logo_mail

Pro všechny příznivce reálného i simulátorového létání, adepty na IR výcvik, ale též ty uživatele, kteří se simulátory začínají a chtějí se zdokonalit v radionavigačním létání, či v létání podle přístrojů, zahajujeme od 5.5. 2014 na simulátoru ELITE BATD PI-135 ucelený blok IFR za sníženou cenovou relaci. Od jednotlivých lekcí, létání v duálu až po sólové přelety včetně komunikace v angličtině se zaměřením na LEVEL ICAO 4/5, máte nyní možnost u nás létat na simulátoru podrobnou metodiku zaměřující se na přístrojové létání.

ELITE AATD TH22: Simulátor vrtulníků Robinson R22/R44 nově v prodeji!

logo_mail

Pro letecké školy zaměřující se namísto pevného křídla na rotory, máme k dispozici nový typ simulátoru ELITE AATD TH22 zaměřující se na výcvik pilotů vrtulníků Robinson. Díky simulátoru TH22 se snadno přizpůsobíte reálným vlivům vycházející z pilotáže vrtulníku a zejména v počátečních lekcích se vám bude v reálu dařit nejen díky schopnosti akcelerovat schopnost visení, schopnost zvládnout všechny základní i pokročilé VFR manévry, ale dokážete snadno vstřebávat i postupy související s nouzovými i bezpečnostními situacemi. Pokud je IR doložka na vrtulníku váš další krok, AATD TH22 je ideální platformou pro IFR výcvik. Trenažér je certifikován za účelem možného odpočtu 7.5 letových hodin a to jak v případě VFR výcviku, tak IFR výcviku a certifikace zasahuje i oblast obchodní i dopravní licence pilota vrtulníků