ELITE IPM Interconnectivity Protocol Module

SW rozhraní umožňující připojit kapesní externí reálnou GPS nebo EFB k simulátoru Elite Pilot v8.xx

 

 

 1

2

 

IFR letový simulátor Elite patří na trhu mezi nejlepší volbu pro všechny ty, kteří vlastní "jakýkoli" typ osobního počítače PC/WIN OS a přitom chtějí doma vlastnit nejefektivnější nástroj (desktopový letový simulátor v reálném čase) pro nácvik IFR procedurální pilotáž ať už "na ruku", anebo s využitím pokročilých vlastností autopilota. Elite simulátor je dodáván v několika různých verzích lišící se především výbavou a tím pádem i konečnou pořizovací cenou. Vzhledem k tomu, že můžete nacvičovat reálné procedury pilotáže téměř na celém světě (ČR nevyjímaje) a vždy s aktuální databází Jeppesen, je tento simulátor i vhodnou platformou pro nácvik pilotáže s využitím GPS. Pokud jste si tedy nedávno zakoupili GPS a jednotlivé funkce zkoušíte cestou "pokus/omyl" za letu v reálném letounu, máte nyní možnost veškeré funkce GPS včetně programování letových plánů VFRIFR nastudovat v klidu a pohodlí doma a to přímo na simulátoru Elite.
 

Většina z nás v počátku využívá pouze jen klíčové funkce GPS a přitom GPS toho pro každý letový plán dokáže mnohem více. V reálném letounu je však odhalování funkcí GPS zbytečně nákladné a mnohdy i zbytečně nebezpečné. Připojením GPS prostřednictvím IPM softwarového modulu k simulátoru Elite docílíte snadného prostudování všech funkcí během pilotáže letounu v reálném čase nad reálným územím. Navíc: jakmile budete programovat FMS vlastní GPS a naučíte se používat více funkcí i z oblasti radionavigace, připravený letový plán na GPS tak můžete navíc přímo otestovat  v reálném čase na simulátoru Elite ještě předtím než usednete do reálného kokpitu. Díky této možnosti ušetříte čas i peníze a GPS začnete snadno a rychle využívat i v náročnějším provozu.     
 

Jediné, co ke komunikaci GPS se simulátorem Elite potřebujete, je aktuální verze Elite v8, sériový, v horším případě redukci sériového portu na USB. O komunikaci GPS se simulátorem Elite se automaticky postará vlastní aplikační software, takže jakmile zvolíte typ letounu i region, ve kterém chcete létat (GENVIEW/REALVIEW), GPS bude připravena a v reálném čase bude zobrazovat polohu vašeho letounu nad zemským terénem přímo na vlastním displeji displeji. Veškeré funkce tak můžete snadno ovládat v reálném čase a používat je přesně tak, jak je budete používat během skutečného letu.

- plugin využití externí GPS pro simulátor Elite
- komunikace GPS se simulátorem Elite v8
- jednoduchá instalace
- podpora aktuální databáze Jeppesen
- všechny funkce jsou emulovány přímo v simulátoru
- snadné odhalení složitějších funkcí
- vhodné pro programování FMS letových plánů
- rychlá odezva displeje
- vše v reálném čase
- automatická podpora v závislosti na volbě regionu
- žádný pokles FPS
- kompatibilita se všemi instalovanými moduly letounů

 

Kód produktu: EIPM