ELITE Externí vizualizace scenérie

 

1

 

 

V případě dalšího možného rozšíření simulátoru jsme si pro vás připravili realizaci tříkanálového externího zobrazení scenérie sloužící za účelem výrazného obohacení pilotáže s využitím databází GenView a RealView. V případě, že se rozhodnete pro externí vizualizaci terénu, máte možnost výhled z kabiny letounu (pohled do scenérie) nechat zobrazit na další samostatné externí obrazovce (LCD TV, PLASMA, popř. CRT, či LCD monitor) a instrumentační panel nechat zobrazit na menší obrazovce, která vám zobrazí pouze letové údaje ve formě 2D instrumentačních panelů. Pokud však chcete externí vizualizaci rozšířit o další kanály zobrazení (tedy další samostatné externí obrazovky), můžete s využitím např. tří obrazovek docílit z očí pilota rozhled až o úhlovém rozpětí 180 stupňů přední polosféry  v panoramatickém součinu obrazů. S využitím pěti externích zobrazovacích kanálů (tedy pěti externích obrazovek) přitom můžete docílit např. 220 stupňů přední polosféry. Technologické řešení zobrazení externí scenérie však na trhu se soudobými simulátory nemá obdoby, neboť samotnému nastavení jednotlivých parametrů externích vizuálních kanálů se meze nekladou. 3D externí akcelerovaný OPEN GL engine lze libovolně modifikovat a docílit tak konkrétní - reálné vizualizace výhledu z kokpitu v měřítku 1:1. Záleží pouze na finančních možnostech uživatele. Pro každý samostatný externí zobrazovací kanál je zapotřebí využít zcela samostatného počítače (v případě tří kanálového zobrazení se třemi externími obrazovkami pro zobrazení scenérie - tedy výhledu z kabiny letounu, budete potřebovat tři samostatné počítače). Jednotlivé vizuální kanály jsou vzájemně propojeny protokolem TCP/IP a každý externí kanál lze modifikovat dle následujících paramterů:

 

 

- HDG
- PITCH
- LATERAL AXIS
- LONGITUDINAL AXIS
- VERTICAL AXIS
- HORIZONTAL FOV (FIELD OF VIEW)
- VERTICAL FOV (FIELD OF VIEW)
- LOD (LEVEL OF DETAIL)

 

Díky univerzálním možnostem umístění kamery (externí vizuální kanál) na letoun tak lze docílit proporciálně přesného výhledu z kabiny z obou sedaček pilotů. Propočty směřující do reálného měřítka externí vizualizace se odvozují od vzdálenosti a výšky očí pilota a zároveň od velikosti obrazovky a formátu, který máte k dispozici. Díky variabilním možnostem umístění kamer pro jednotlivé externí vizuální kanály, je engine připraven jak pro pevné křídlo, tak i rotory.

 

1-kanálové zobrazení:

 

V tomto případě je možné využít pro externí zobrazení scenérie pouze jednu externí obrazovku (např. LCD TV). Na hostujícím počítači zůstává zobrazení instrumentačního panelu a např. též instruktorského stanoviště (v případě, že máte dva výstupy na grafice). Zapotřebí jsou dva samostatné počítače.

 

2-kanálové zobrazení:

 

V tomto případě je možné využít pro externí zobrazení scenérie dvě samostatné zobrazovací jednotky (např. LCD TV). Na hostujícím počítači zůstává zobrazení instrumentačního panelu a např. též instruktorského stanoviště (v případě, že máte dva výstupy na grafice). Zapotřebí jsou tři samostatné počítače.

3-kanálové až 5- kanálové zobrazení:

 

V tomto případě je možné využít až 5-ti externích zobrazovacích jednotek pro externí scenérii (např. pět samostatných LCD TV). Na hostujícím počítači zůstává zobrazení instrumentačního panelu a např. též instruktorského stanoviště (v případě, že máte dva výstupy na grafice). Zapotřebí jsou čtyři až 6 samostatných počítačů. *

 

* běžná konfigurace 3-kanálového zobrazení využívá tři externí obrazovky, popř. projektory pro zobrazení externí scenérie. Zapotřebí jsou v tomto případě 4 samostatné počítače. Možnost seznámit se s řešením Elite (jak s hlavním programem, tak i externí vizualizací je součástí naší nabídky pro naše zákazníky). Na klíč řešíme nejen základní instalaci simulátoru Elite, ale též možnosti rošzíření jak samostného software, tak i externí vizualizace.

 POZN: V případě, že máte zájem o více kanálů (2 - 3 - 4 - 5 - 6), napište nám. Napište nám i v tom případě, že byste si rádi externí vizuální kanály scenérie chtěli nejprve vyzkoušet a seznámit se s možnostmi programu. 

- externí vizualizace terénu
- ofsetování vizuálu
- možnost využít až pět vizuálů
- možnost umístit až 6 kamer na letoun
- podpora formátů: 16:9 / 4:3
- každý vizuál vyžaduje vlastní počítač
- instrumentační panel zůstává na hostujícím počítači
- rozšíření pro PCATD, BATD, AATD, iGATE
- podpora TCP/IP protokolu
- vhodné pro VFR, IFR 
- reálný způsob ofsetování FOV (1:1)
- pp (180 - 220 stupňů)
- možnost kombinace různých typů a velikostí LCD